Yorkshire Teriér (blue/tan) byl vyšlechtěný ve Velké Británii, původní plemenný standard byl vydán 24.6.1987.
Biewer Terrier (white/black/gold) byl vyšlechtěný v Německu a první plemenný standard byl vydán 15.11.1989 panem Biewerem, pod jménem Biewer Yorkshire a la Pom-Pon. V USA jej ACR (American Canine Registry) uznal pod plemenným jménem "Biewer Yorkshires". První Biewer Yorksire Terrier Club vznikl 24.3.2003 v Německu.

Kromě klasického Yorkshire Teriéra není žádná jiná barevná varianta v České Republice zatím uznána FCI. Biewer Terrier je již uznaný FCI na Slovensku, v Polsku a dalších zemí. Chov Biewer Terriera a dalších barevných variant podporuje celosvětově UCI a další mezinárodní a německé kluby.
Americký AKC registruje od roku 2007 všechny barevné jorkšíry jako Yorkshire Terrier "particolor".

Yorkshire terrier
 
Země původu: Velká Británie
Užití: Trpasličí teriér
Klasifikace FCI: Skupina 3, teriéři, Sekce 4, Trpasličí teriéři, bez pracovní zkoušky
Všeobecný vzhled: dlouhá srst, chlupy visí zcela rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od čenichu až ke konci ocasu. Velmi kompaktní stavba těla, chůze velmi vzpřímená a plná elánu. Celková stavba odpovídá energickému tělu, vyvážených proporcí.
Chování a povaha: Bystrý, inteligentní trpasličí teriér. Temperamentní a vyrovnaný.
Hlava:
LEBEČNÍ PARTIE: mozkovna - poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá.
OBLIČEJOVÁ PARTIE
Nozdry - Černé
Čenich - Nepříliš dlouhý
Čelisti/zuby - dokonalý, pravidelný a plný nůžkový skus, tzn. horní zuby těsně přesahují spodní zuby a jsou usazeny v pravém úhlu k čelistem. Zuby jsou dobře umístěné a čelisti jsou souměrné.
Oči - střední, tmavé, jiskrné, s bystrým inteligentním výrazem a jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe. Nevystupují. Okraje očních víček jsou tmavé.
Uši - malé, ve tvaru „V“, vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy.
Končetiny:
HRUDNÍ KONČETINY: končetiny rovné, hustě porostlé srstí, která má sytě zlatou barvu o několik odstínů světlejší na konečcích než u kořínků a nedosahuje výš než k ohybu loketního kloubu.
PÁNEVNÍ KONČETINY: končetiny jsou při pohledu zezadu zcela rovné, přiměřeně úhlené v koleni. Hustě porostlé srstí sytě zlaté barvy, která je na konečcích chlupů o několik odstínů světlejší než u kořínků a nedosahuje výš než k ohbí kolenního kloubu.
TLAPKY: kulaté, drápky černé.
Krok: energický a uvolněný, přímočarý pohyb hrudních i pánevních končetin, rovný hřbet.
Osrstění:
SRST: na těle přiměřeně dlouhá, dokonale rovná (ne vlnitá), lesklá, s jemnou hedvábnou strukturou, ne jako vlna. Na hlavě jsou dlouhé, sytě zlaté, tmavější po stranách hlavy, u kořínků na uších a na čenichu, kde mají být velmi dlouhé. Barva z hlavy nemá přesahovat na krk, ani se v ní nesmí objevovat žádné černé nebo tmavé chlupy.
BARVA:  tmavá ocelová modrá (ne stříbřitě modrá), která se táhne od týla ke kořeni ocasu, nikdy se v ní neobjevují plavé, bronzové ani tmavé chlupy. Srst hrudníku je bohatá, jasné barvy. Všechny barevné chlupy jsou tmavší u kořínků než uprostřed, ke konečkům se dále zesvětlují.
Váha: do 3,1 kg.
Biewer Terrier

Země původu:
Německo
Užití: Trpasličí teriér
Klasifikace: Skupina 3, teriéři, Sekce 4, Trpasličí teriéři, bez pracovní zkoušky
Všeobecný vzhled: malý teriér s dlouhou srstí, srst visí naprosto rovně a stejnoměrně po obou stranách a rozděluje se pěšinkou od nosu až po špičku ocasu. Kompaktní, vzpřímené držení těla. Celkový obrys těla budí dojem statného těla dobrých proporcí, celkově úměrný psík, aktivní, pohotový.
Chování a povaha: ostražitý, živý a inteligentní toy teriér. Vyrovnané povahy.
Hlava: poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá,bílo-modro-zlatá, symetricky zbarevná
Srst: přiměřeně dlouhá, dokonale rovná (ne vlnitá), lesklá, s jemnou hedvábnou strukturou,barva na těle je prolínající se bílá - modrá, celá bílá nebo celá modrá s bílým límcem, na zádech nesmí být zlatá nebo hnědá barva, nohy, břicho a hrudník bílé
Skus: pravidelný nůžkový
Oči: středně velké, tmavé, jiskrné s bystrým inteligentním výrazem, jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe, nevystupují, okraje očních víček jsou tmavé
Uši: malé, ve tvaru "V", vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy
Tělo: kompaktní, rovný hřbet, bederní partie dobře formované, hruď přiměřeně klenutá
Ocas: nekupírovaný, bohatě osrstěný, je nesen mírně nad linií hřbetu, měl by být rovný a jeho délka by měla poskytnout dobře vyvážený vzhled, minimálně poslední třetina musí být bílá
Váha a výška: 3,6 kg.